7 Obserwatorzy
25 Obserwuję
lipiecp

lipiecp

Teraz czytam

Co widział pies i inne przygody
Malcolm Gladwell
Miecz Aniołów
Jacek Piekara
Unfriend Yourself: Three Days to Detox, Discern, and Decide About Social Media
Kyle Tennant

Zapomniany język psów

Zapomniany język psów - Jan Fennel Dobra pozycja dla początkujących psiarzy - tych bardziej doświadczonych będą irytować przestarzałe już lekko teorie. Jednak na początek świetna książka, która uświadomi każdemu, że komunikacja z psem przebiega inaczej niż nam się wydaje. http://mojpies.org/recenzja/ksiazka-zapomniany-jezyk-psow/

Sztuka ścigania się w deszczu

Sztuka ścigania się w deszczu - Garth Stein To jest książka, którą szczególnie poleciłbym właścicielom psów oraz… fanom wyścigów samochodowych i techniki jazdy. Wiem, że to dość oryginalne połączenie, ale ta książka właśnie świetnie łączy motywy psie oraz wyścigowe. Jest to poruszająca historia kierowcy rajdowego, który przez długie lata zmuszony był do walki o szczęście swojej rodziny i swoje własne. Całość jest opowiadana z perspektywy psa o imieniu Enzo, który jest towarzyszem niedoli Dennyego – głównego bohatera. Po długiej chorobie umiera żona Dennyego, teściowie postanawiają odebrać mu prawa do opieki nad córeczką a cała jego kariera zawodowa wisi na włosku stojąc pod ogromnym znakiem zapytania. Pieniędzy brakuje na wszystko – nie tylko na prawników. Ta sytuacja doprowadza do tego, że Denny sprzedaje dom. Enzo przez cały czas nie może przeboleć, że nie może powiedzieć Dennyemu… Tyle rzeczy ma mu do powiedzenia, ale jako pies nie umie sie z nim komunikować – daje jedynie znaki za pomocą gestów i szczekania. Enzo jest psem niesamowitym: inteligentny, rozumny, współczujący i… kochający wyścigi samochodowe! Całość jest również opowieścią o ludziach. O naszych wadach i zaletach, o tym jak słabo wykorzystujemy dane nam możliwości oraz jak mało “rozumnie” się często zachowujemy. Jest to historia o tym, że zawsze trzeba walczyć, nie wolno się poddawać – trzeba jechać do końca, bo “żadnego wyścigu nie wygrano na pierwszym zakręcie, ale wiele przegrano”. Przyszłość pokaże na co nas stać. Denny Swift, jak przawdziwy kierowca wyścigowy, nie poddaje się przy byle trudnościach – nie załamuje się po śmierci żony, walczy o córkę do końca. Ciągłe porównania do najsłynniejszych kierowców świata, takich jak Senna, oraz liczne porady dotyczące techniki jazdy, sprawią że ta książka trafi również w gusta panów. Książka zawiera prawdziwe, praktyczne informacje o technice jazdy! Nie polecałbym tej książki tzw. prawdziwym mężczyznom (zwłaszcza, jeśli są posiadaczami psa) – ja ryczałem jak bóbr przez ostatnie 20 stron! A nie jestem z tych co to byle ckliwa scena w kinie powoduje, że się “rozklejają”.

Prawo budowlane z umowami w działalności inwestycyjnej. Komentarz

Prawo budowlane z umowami w działalności inwestycyjnej. Komentarz - Cezary Woźniak, Helena Kisilowska Kompletna baza wiedzy związanej z procesem inwestycyjnym oraz zagadnieniami prawa budowlanego (jak również powiązanych z nim aspektów Kodeksu Cywilnego).

Rasy psów. Kompendium

Rasy psów. Kompendium - Juliette Cunliffe Książka zawiera PODSTAWOWE informacje o każdej z ras, jeśli tego szukasz to proszę bardzo, ale to za mało aby zdecydować się zakup danej rasy z tą wiedzą.

Polska da się lubić

Polska da się lubić - Steffen Möller Rewelacja! Polecam każdemu! Fantastyczna książka o Polakach, polskości i naszym charakterze - nie tylko wadach ale i zaletach. Spojrzenie z pozycji obcokrajowca pozwala na zupełnie inne, świeże spojrzenie na nasz narodowy charakter. Czyta się szybko i bardzo przyjemnie.

Prawa i powinności

Prawa i powinności - Karina Pjankowa Bardzo fajny kawałek fantastyki, ale końcowe wrażenie "to nie można było tak od razu?" jednak lekko irytuje. Jednakowoż czyta się bardzo fajnie. Interesująca, wciągająca pozycja pełna humoru i ironii.

Pachnidło. Historia pewnego mordercy

Pachnidło. Historia pewnego mordercy - Patrick Süskind Mnie się świetnie czytała! Pamiętam, że bylem nią zachwycony.

Mistrz i Małgorzata

Mistrz i Małgorzata - Michaił Bułhakow Rewelacyjna książka!

Kod Leonarda da Vinci

Kod Leonarda da Vinci - Dan Brown Trochę naciągana (ale pretendująca do bycia odzwierciedleniem faktów) sensacja, którą czyta się całkiem przyjemnie. Trzyma w napięciu i miejscami nawet lekko zaskakuje.

Grzeczne, psotne i kudłate

Grzeczne, psotne i kudłate - Sam Stall Bardzo dobry przewodnik po rasach psów! Opisuje nie tylko ich zalety, ale również wady i kłopoty wynikające ze specyfiki rasy. Wiedza zawarta w tej książce pozwala na dość dokładne określić jakie typu pie jest dla Ciebie dobrym wyborem.

Jak stworzyć najlepszy blog. WordPress 2.0

Jak stworzyć najlepszy blog. WordPress 2.0 - Paweł Lipiec Hmmm... no nie mi oceniać ;) Może poza tym, że część techniczna już się lekko zdezaktualizowała. Trzeba będzie pomyśleć o nowym wydaniu ;-)

Kamienie na szaniec

Kamienie na szaniec - Aleksander Kamiński Pozycja obowiązkowa - zwłaszcza polecam chłopcom (w każdym wieku).

Gringo wśród dzikich plemion

Gringo wśród dzikich plemion - Wojciech Cejrowski Rewelacyjna książka! Nie dość że opisuje realia miejsc do których większość z nas pewnie w życiu nie dotrze to jeszcze robi to z tak ogromną dawką humoru i dystansu do cywilizacji zachodnioeuropejskiej, że książkę połyka się momentalnie.

Ferdydurke

Ferdydurke - Witold Gombrowicz Dla mnie rewelacja! Nie każdy "przełknie" Ferdydurke. Natomiast mi się baaardzo podobały rozprawiania o formie i treści. Ksiązka, która można czytać wiele razy!

Akwarium

Akwarium - Wiktor Suworow Rewelacyjnie przedstawiony świat, którego na co dzień się nie dostrzega. Przerażająca książka, zwłaszcza kiedy mamy świadomość przez kogo jest napisana.

Alchemik

Alchemik - Paulo Coelho Niby filozoficznie, niby mądrze... a jednak banalnie i troszkę jednak głupio.